Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Yeni diş ağız ve diş sağlığı merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku
Dental İmplantlar

Modern diş hekimliğinin amacı; diş çürüklerini önlemek, oluşan çürükleri tedavi etmek ve mevcut diş eksikliklerini tamamlamaktır. İmplantlar, eksik olan dişlerin yediden yapılmasında ,doğal dişlere en yakın protezlerdir.Modern diş hekimliğini

Devamını Oku
Endodonti(Kanal Tedavisi)

Endodonti ve Endodontik tedaviler dişlerin  kök kanallarının tedavileri ile ilgili işlemlerdir. Endodonti halk arasında kanal tedavisi olarak da bilinir. Dişlerin canlı dokusunun yani pulpasının hasar gördüğü ve kendini tamir edemeyeceği durumlarda kanal tedavisi (Endodonti) tedavisi yapılır.

Devamını Oku
Dijital Dişhekimliği

Dijital diş hekimliği ile yapılacak restorasyonlar tasarımları bilgisayar yazılımları aracılığı ile yapıldığından hastanın yüzüne dişlerine en yakın tasarımı uygulayarak estetik ve diş uyumları mükemmel olur.Bilgisayar ortamında çene hareketlerinin taklit edilerek dişlerin ilerde olası kırılması dişlerin yüksekliği gibi temel sorunların kolay ve basit işlemler ile çözülmesi dijital diş hekimliğinin hasta ve hekim açısından kolaylaştırılan yönleridir.

Devamını Oku
Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği ve dijital gülüş tasarımı, Karşınızdakini etkilemenin en kolay ve en etkili yolu güzel bir gülümsemedir. Kişi estetik gülüşü ile daha canlı, sportif ve çekici bir görüntüye sahip olabilir. Gülerken daha güzel ve daha beyaz dişlerle gülümsemek istemez misiniz? Diş hekimliğinin dijital dünya ile birleşmesi sayesinde size en uygun diş tasarımları ve modellerini seçerek kısa sürede mükemmel dişlere ve gülüşe sahip olabilirsiniz.  

Devamını Oku
Konservatif Diş Hekimliği

Günümüzde kompozit dolgular renkleri beyaz olması nedeniyle estetik göründüğü için, estetik dolgu olarak isimlendirilmiştir. Kompozit dolgular gelişen teknolojik ve kimyasal metodlar ile dişin doğal rengini ve sağlamlığını taklit etmekte çok başarılıdır. Bu da uzun süre ağızda kalma konusunda başarılarını arttırır.

Devamını Oku
Oral Diagnoz
Devamını Oku
Diş Hekimliği Ameliyathanesi

Genel anestezi veya bilinçli sedasyon altında diş tedavilerinin en büyük avantajı, uyumsuz hastalarda herhangi bir korku ve endişeye neden olmadan kolayca tedavilerin yapılabilmesidir. Bir diğer önemli avantaj ise, günümüzde en değerli şeyin vakit olduğunu düşündüğümüzde farklı seanslarda birkaç ay sürebilecek bütün diş tedavilerinizin tek seferde genel anestezi ya da bilinçli sedasyon altında bitirilebilmesidir.

Devamını Oku
Ağız Diş ve Çene Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi; ağız, çene ve yüz bölgelerindeki yumuşak (yanak, damak, dil, dudak, kaslar vb.) ve sert dokuların (dişler, kemikler vb.) doğumsal ve edimsel hastalıkları ile travma sonrası, enfeksiyonel ve her türlü patolojik kaynaklı nedenlerin estetik, fonetik ve fonksiyonel sorunların cerrahi ve medikal tedavisini gerçekleştiren tıbbi işlemlerdir.

Devamını Oku
Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti ya da diğer bir deyişle Çocuk Diş Hekimliği, en basit tanımı ile çocukların diş sağlığı teşhis ve tedavisini ele alan bölümdür. 0 – 14 yaş grubu için işlem sağlayan pedodonti çocukların süt ve daimi dişlerini korumayı ve tedavi etmeyi sağlayan bilim dalıdır. Pedodonti 2 – 3 ayda bir gidilmesi gereken çocukların yüz, çene ve diş gelişimini takip eden hekimliktir.

Devamını Oku
Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları)

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları): Çene kemiğinin için de yer alan dişlerin etrafını  diş etini sarar. Diş etinin düzgün bir şekilde temizlenmemesi önemlidir. Düzgün bir şekilde fırçalanmayan diş eti cebinde zaman içerisinde bakteri birikmesi, bakteriler uzaklaştırma ise bir zaman sonra diş etinin iltihaplanmasına yol açar.

Devamını Oku
Ortodonti

Ortodonti

Ortodonti, diş ve çene bölgesindeki bozukluk veya uyum sorununu düzelten diş hekimliği koludur. Ortodonti aynı zamanda ısırma, konuşma, gülme ve çiğneme fonksiyonlarınızın estetik bir yapıya sahip olmasını da sağlamaktadır. 

Devamını Oku
Dental Protezler

Dental – Diş Protezleri

Dental – Diş Protezleri, eksik dişlerin tamamlanmasında kaybolan konuşma çiğneme estetik gibi  fonksiyonları yerine getirmek için ağız içine yapılan yapay dişlerdir. Dental – Diş protezleri yapıldığında yapılan protezlerin doğal dişleri estetik ve fonksiyon olarak çok iyi taklit etmesi beklenir. Bu şekilde de uygulamalar gerçekleştirilir. Ne kadar doğal dişe benzetilir ve teknik olarak bu doğal dişlere yakın yapılırsa yapılan dental protezler de o kadar başarılı olmuş olur. Böylelikle hastanın kullanım ve estetik ihtiyaçlarına en iyi cevap verilmiş olunur. 

Devamını Oku
CEREC® – Diş hekimliğinde CAD-CAM uygulaması

Cad cam uygulamaları günümüzde birçok dallarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Mimari projelerde, makine ve inşaat mühendisliğinde ve benzeri birçok alanda… Adından çokça söz ettiren bu teknoloji artık diş hekimliği dalında aktif rol alarak yaygınlaşmaktadır. Diş hekimliğinde bahsi geçen bu Cad Cam uygulamaları geçtiğimiz 20 senede gelişen bir teknolojidir.

Devamını Oku
İmplant Destekli Sabit protezler

İMPLANT DESTEKLİSABİT PROTEZLER

Dental implantlar, hastaların kaybettiği dişlerinin eksikliğini gidermeye ve kemik rezorbsiyonunu önlemeye yönelik, çene kemiği içerisine yerleştirilen yapılardır.İmplant destekli protezler, implantın üstüne yerleştirilerek implant tarafından desteklenmesi sağlanan, sabit ya da hareketli protezler olarak bilinmektedir. Günümüzde birçok implant sistemi ve bu sistemlere uygulanacak birçok tedavi seçeneği mevcuttur.Ama genel olarak implant üstü protezler 3 ana başlık altında toplanmaktadır.

Devamını Oku
All On Four İmplantlar

kjkjnjjjknnnjnknknnnnk

Devamını Oku