Zirkonyum Dental Kronlar

Zirkonyum Dental Kronlar

Zirkonyum destekli porselen kronlar Bu kronlarda zirkonyum dioksit alt yapısı kullanılır. Zirkonyum dioksit şeffaf beyaz görünümlüdür. Zirkon alt yapısı, üzerine yapılan porselenle birleşince mükemmel bir estetik elde edilir. Alt yapı görünümü şeffaf beyaz olduğundan bu temel üzerine yapılan porselen, ışığı daha iyi yansıtacak ve doğal dişlere daha yakın ışıltılı ve estetik bir görünüm verecektir.Metal destekli porselen dişte, destek malzemesi gri metal olduğundan bu rengi örtebilmek için üzerine kullanılan porselen kalınlığı daha fazladır ve daha opak bir görüntüsü vardır.

Zirkonyum Dental Kronlar

Zirkonyum destekli porselen kronlar Bu kronlarda zirkonyum dioksit alt yapısı kullanılır. Zirkonyum dioksit şeffaf beyaz görünümlüdür. Zirkon alt yapısı, üzerine yapılan porselenle birleşince mükemmel bir estetik elde edilir. Alt yapı görünümü şeffaf beyaz olduğundan bu temel üzerine yapılan porselen, ışığı daha iyi yansıtacak ve doğal dişlere daha yakın ışıltılı ve estetik bir görünüm verecektir.

Metal destekli porselen dişte, destek malzemesi gri metal olduğundan bu rengi örtebilmek için üzerine kullanılan porselen kalınlığı daha fazladır ve daha opak bir görüntüsü vardır. Zirkon destekli porselende ise zemin rengini örtmeye gerek olmadığından yeteri kadar porselen kalınlığı kullanılır ve daha transparandır.

Metal destekli porselen diş estetik olarak, bakıldığında gayet güzel görülürken, zirkon destekli diş ile yan yana konulduğunda zirkon destekli porselen diş daha ışıl ışıl, parlak ve estetik görünüme sahiptir. Zirkon destekli kronlar doğal görünümünün yanında, diş etleri ile daha uyumludur ve  sağlamlık yönünden gayet iyidirler.  

Kliniğimizde tüm zirkonyum kronlar; kalite ve işçilikten ödün veremeyen kendi bünyemizdeki laboratuvarımızda hekim kontrolünde hazırlanır. İtina ve özen ile uzman hekimlerimiz tarafından hastalarımıza uygulanır. 

S.S.S Bulunamadı

 

Kron yapımı ,

Çeşitli nedenler ile diş kayplarında ve dişin ağırı şekilde yapılan kanal tedavisinde dişin renkleşmesi ,oluşan çürük ve dolgu yapamayacağımız kadar fazla madde kayıbı olduğu  durumlarda yada estetik olarak gülüş yasarımı yapacağmız durmlarda bizler genelde kron diş yapımına başvururuz.

 

 

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku