Metal Destekli Dental Kronlar

Metal Destekli Dental Kronlar

Metal destekli porselen kronlar

Metal destekli porselen kronlarda; metal temel üzerine porselen tozları dökülerek diş formu verilir. Dayanıklılık bakımından oldukça sağlamdırlar ve aşınmazlar. Zaman içerisinde sağlamlığını koruyarak fonksiyonlarını sürdürse de diş etleri ile uyumunu kaybedebilirler. Bu sebeple 5 yılda bir değiştirilmesi kişiye göre önerilebilir. Kullanılan metalin niteliği, sağlık açısından önemli olup alerji yapabilen nikelden yoksun olmalıdır. Nadiren karşılaşılsa da metal alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyon gelişebilir. Kalitesiz metal alt yapılarının toksik etkisi vardır. Klasik yöntemlerle üretilen manuel uygulamada hata oranı artmaktadır. 


Metal Destekli Dental Kronlar Metal Destekli Dental Kronlar

Metal Destekli Dental Kronlar

Metal destekli porselen kronlar

Metal destekli porselen kronlarda; metal temel üzerine porselen tozları dökülerek diş formu verilir. Dayanıklılık bakımından oldukça sağlamdırlar ve aşınmazlar. Zaman içerisinde sağlamlığını koruyarak fonksiyonlarını sürdürse de diş etleri ile uyumunu kaybedebilirler. Bu sebeple 5 yılda bir değiştirilmesi kişiye göre önerilebilir. Kullanılan metalin niteliği, sağlık açısından önemli olup alerji yapabilen nikelden yoksun olmalıdır. Nadiren karşılaşılsa da metal alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyon gelişebilir.

Kalitesiz metal alt yapılarının toksik etkisi vardır. Klasik yöntemlerle üretilen manuel uygulamada hata oranı artmaktadır. Kliniğimizde uyguladığımız metal kronlar; dijital sistemlerde üretilip içeriğinde nikel bulunmadığından, yüksek standartta  ve sağlamlıkta, nikele karşı antialerjik, mükemmel ve uzun ömürlüdür. 

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku