Kısa İmplant Uygulamaları

Kısa İmplant Uygulamaları

KISA İMPLANTLAR

Kısa İmplantlar, eksik dişler yerinin  tamamlanması için ilk seçenek olmuştur ve başarı ile uygulanmaktadır. Ancak bazı durumlarda çenelerde yereli kadar kemik olmayabilir .İdeal bir implant boyunun 10 mm olarak bilinmektedir. Bazı durumlarda kemik genişliği yeterli olmasına rağmen kemik derinliği yeterli olmamaktadır ve bu durumu gidermek için uygulanan ileri cerrahi teknikler hem pahalı hem de hastaların gözünü korkutmaktadırlar.


Kısa İmplant Uygulamaları

Kısa implantlar

İmplantlar, eksik dişler yerinin  tamamlanması için ilk seçenek olmuştur ve günümüzde başarı ile uygulanmaktadır. Ancak bazı durumlarda çenelerde yeterli kadar kemik olmayabilir. İdeal bir implant boyunun 10 mm olarak bilinmektedir. Bazı durumlarda kemik genişliği yeterli olmasına rağmen kemik derinliği yeterli olmamaktadır ve bu durumu gidermek için uygulanan ileri cerrahi teknikler hem pahalı hem de hastaların gözünü korkutmaktadırlar.


Kısa implant olarak bazı araştırmacılar 10 mm den daha düşün implantları düşünseler bile bugün 4 mm lik implantlar kullanılmaktadır , bu hekim ve hastalara cerrahide ciddi kolaylıklar sağlamakta ve ekonomik olarakta implant cerrahisi daha ucuza mal olmaktadır. 
Bu durumda başarı ile uygulanmakta olan kısa implantlar kullanılmaktadır. Üst çenede sinüs lift, sinüs tabanını yükseltme alt çenede blok kemik greftleri gibi  kemik hacmini arttırmaya yönelik ileri cerrahi uygulamalarından kaçınılır.

Kısa implantlar bu durumlar için idealdir. Bu durum hem hekime hem de hastaya kolaylık sağlar. Fakat her durumda kısa implantlar çözüm olmayabilir gelen kuvvetlerin durumu kron boyunun köke olan oranı kısa implantları ağız da kalma başarısı için dikkat edilmesi gereken kurallardır.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki kısa implantlar gerekli protokollere uyulduğunda uzun implantlarla aynı başarıyı gösterirler.

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku