İnley-Onley Dolgular

İnley-Onley Dolgular

İNLEY-ONLEY DOLGULAR

Dişerin çeşitli nedenlerle aşırı harap olduğu durumlarda kalan diş dokusunu  korumak dişin kökleri ile birlikte daha uzun kalmasını sağlamak için yapılan bir tedavi şeklidir. İnley dişlerin üst kısımların tam kapanmadığı şekilde onleyde dişin üst kısımlarını tamamen kapandığı durumu olarak adlandırılır. Merkezimizde inley olley yapımı olarak sirona cad cam sistemleri kullanılır. Boyutsal görüntülerinin alınması ile tasarımı hızlıca yapılarak cad cam de üretüm,ne geçilir klinik ortamında yapılan inley ve onleylerin dişe uyumlanarak simante edilir. Alınan ölcülnün dijital olması inley ve onleylerin daha iyi tasarımların  hali ile 2-3 saatte hazırlanarak ağız içine uygulanır.


İnley-Onley Dolgular

İNLEY ONLEY AŞIRI HARAP OLMUŞ DİŞLERİN TEDAVİSİ

 

Dişerin çeşitli nedenlerle aşırı harap olduğu durumlarda kalan diş dokusunu  korumak dişin kökleri ile birlikte daha uzun kalmasını sağlamak için yapılan bir tedavi şeklidir.

İnley dişlerin üst kısımların tam kapanmadığı şekilde onleyde dişin üst kısımlarını tamamen kapandığı durumu olarak adlandırılır. Merkezimizde inley olley yapımı olarak sirona cad cam sistemleri kullanılır. Boyutsal görüntülerinin alınması ile tasarımı hızlıca yapılarak cad cam de üretüm,ne geçilir klinik ortamında yapılan inley ve onleylerin dişe uyumlanarak simante edilir.

Alınan ölcülnün dijital olması inley ve onleylerin daha iyi tasarımların  hali ile 2-3 saatte hazırlanarak ağız içine uygulanır.

Aşırı harap olmuş dişlerde inley onley uygulanmadığı durumlarda dişlerde istenmeyen kırıklar oluşabilir. Bu durum dişlerin kayıbı ile sonuçlanabilir ve daha pahalı bir tedavi ve uzun sürecek bir işlemler gerekebilir. Eski klasik inley ve onleylere göre daha başarılı ve zaman açısından çok daha iyi sonuç verir.

Hastalarımızda dijital ölçü aldığımızdan, ağız içine konulup alınan ölçü maddesi nedeniyle bulantı ve kötü bir his yaratmaz. Bu şekilde mükemmel sonuçlar konforlu ile onley, inleyleriniz kavuşmuş olursunuz .

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku