implant

dental implant

Diş hekimliğinin amacı, diş çürüklerinin önlenmesi, oluşan diş eksikliklerinin giderilerek hastaların normal yüz biçimini, çiğneme, estetik ve konuşmasının yerine getirilmesi sağlamaktır.Eksik dişler insan sağlığında bir çok zarar yol açabilir. Kişiler dişleri olmadan yiyecekleri düzgün bir şekilde çiğneyemez ,yiyecekler düzgün bir şekilde çiğnenemediği için sindirim bozukluklarına neden olabilir. Bu tür bozukluklar kişilerse uzun zamanda çok ciddi sorunlara yol açabilir. 


1

implant implant

implant

Diş implantı nedir?

İmplant nasıl yapılır ?

Bütün dişleri çektirip implant yaptırmak mümkün mü ?

Sigara implant yapımında zararlı mı?

Şeker hastaları implant yaptırabilir mi ?

 

Neden implant Yaptırmalıyım ?

Diş hekimliğinin amacı, diş çürüklerinin önlenmesi, oluşan diş eksikliklerinin giderilerek hastaların normal yüz biçimini, çiğneme, estetik ve konuşmasının yerine getirilmesi sağlamaktır. Eksik dişler insan sağlığında bir çok zarar yol açabilir. Kişiler dişleri olmadan yiyecekleri düzgün bir şekilde çiğneyemez ,yiyecekler düzgün bir şekilde çiğnenemediği için sindirim bozukluklarına neden olabilir. Bu tür bozukluklar kişilerse uzun zamanda çok ciddi sorunlara yol açabilir. 
Herhangi bir nedenle, kaza ,çürük diş etlerinin çekilmesi vb. nedenlerle  eksilen dişlerimiz bizde estetik , fonksiyon gibi sorunlara neden olur. Her bir dişimizin kendi görevleri vardır. Hem estetik hem de fonksiyon olarak her bir dişimiz önemlidir. Bir an ön dişlerinizi birisini kaybettiğinizi düşünün? Bu durum sosyal olarak estetik olarak ciddi kayıplara yol açar,  çiğnememizi sağlayan dişlerden birini ya da birkaçını kaybettiğimizde ise bir süre sonra sindirim sistemimiz de sorunlar çıkabileceğini biliyoruz
Sonuçta ,dişlerimizin kaybı sosyal ve sağılık olarak sorun çıkarır.

Eksik dişlerimizi nasıl tamamlarız ?


Eksik olan dişlerinin tamamlamanın bir kaç yolu vardır? Bunlardan bir köprüler diğeri  de implantlardır. Çoklu diş kayıplarında hareketli protez yada tam protez yapılabilir. Diş implantları bir çok protez den ve köprülere göre daha uzun ömürlü ve daha doğal dişlere daha yakın protezlerdir. Dental implantlar kendi ana dişlerimiz yakın bir fonksiyon ve estetik sağlarlar daha dayanıklı ve ağızımızda bize daha uzun zaman hizmet ederler . Diş hekimleri genellikle eğer hastalarının sistemik rahatsızlıkları implant yapımına engel olacak herhangi bir etken yoksa ilk tedavi olarak hastalarına dental implantları önerirler .

Hangi durumlarda implant yapımı uygundur?

Dental implant uygulanması yapılması için kişinin  ve yapılacak çenenin belirli koşulları sağlaması gerekir. Her eksik dişe dental  implant yapılır, diye bir kural yoktur. Dental implantların teşhisi için  için   gerekli 3 boyutlu tomografisi den ve dental implant yazılımları hekimin teşhisini kolaylaştırır ve dental implant başarısını artırır. Dental implant ameliyatına girmeden önce tüm detaylar 3d tomografi incelenerek doğru tedavinizin uzman hekimlerimiz tarafından yapılması sağlanır. Dental implant  en iyi şekilde size uygulamak için klinimizde cirona cad cam ve sirona tomografilerden faydalanır. 


implant kimlere yapılmaz ?


 İmplant uygulamaları 18 yaş üzeri kişilerde uygulanabilir.

18 yaş altı kişilere implant uygulanması yanlıştır.


Kontrol altına alınamayan diyabet,yapılan kan testinde HbA1c değeri 6.5 üzerinde olmamalıdır.


Kontrol altına alınamayan kalp damar hastalıkları
 Karaciğer ve böbrek yetmezliği,


Kan hastalığı (hemofili, lösemi v.b.),


Bisfosfonat ilaç tedavisi alan,
Kemoterapi veya çene kemiğine radyoterapi uygulaması gören,
Bağışıklık sistemi bozukluğu,


Gebelikte implant uygulanması 


18 yaşından küçük kemik gelişimini tamamlamamış kişilerie dental yapılmaz  

 

implant yaptırdıkdan sonra  ne kadar beklemem gerekiyor ?

Dental implant tan sonra  sonra ortalama üç ay beklemek gerekir. Bazı implant markalarında bu süre daha kısa bekleme süreçleri vardır. Şeker hastaları ve kemoterapi görmüş hastalar için özel implatlar vardır . Bu implantlar ile bekleme  süresi 45 güne kadar düşürmektedir.İmplant yaptırmak için bazı durumlarda kemik lerin genişletilmesi gerekmektedir bu tip durumlarda implant yaptırmak için ön tedavinin tamamlanmasını beklemek gerekir.

Yeterli kemik olmamasında neler yapılabilir ?

İmplant çapları 3 mm kadar boyutta 4 mm kadar düşük implant boyutları vardır bunun dışında kemik yetersiz olduklarında  implant yapılamacak durumlarda ileri cerrahi uygulaması ile yapay yada otojen gref uygulaması yaparak kemik implanta uygun hale getiririz. Bu şekilde implant yapımına uygun hale getiririz.  implant ağız içine nasıl uygulanır? İmplant uygulaması cerrahi yöntem ve kurallarla olur.İmplant uygulaması için hekimin tecrübeli olmalıdır.Hekim  tecrübesi implant başarısını etkiler.Hekimin implant planlası için yapacağı planlama implantın ağıza nasıl ve hangi açı ve hangi teknik olacağını belirlemesi önemlidir.İmplantı kemik içine yerleştirirken çeşitli yöntemlerden faydalanılır.İmplant yaparken hastalar acı duymazlar.küçük bir lokal olarak yapılan anestezi implantın yapırken ağrı duyulmaması ve ağrısız bir implant tedavisi yapılmasını sağlar.

 implant yaptırmak pahalımıdır ?

Diş implant yapılan marka sına göre fiyatları değişiklik gösterir.Bu fiyat farkları araba modellemesine benzetilebilir.Marka ve modelin kalitesinden emin olduğunuz arabalar daha pahalı ve daha talep görürler, uzun zaman sonrada sorunsuz çalışması önceliklidir. İmplanta dada çok fazla marka ve firma olmasına rağmen argesi ve yaygınlığı ve tarihçesi daha fazla olan implant markaları diğerlerine göre daha pahalıdır. İmplant uygulama  fiyatlarını Tdb tarafından belirlenir .Tdb nin implant olarak belirlediği fiyatara göre 2020 yılı için asgari fiyat indexi 2070 tl dir.bunun için üstüne konacak implant fiyatı implantın fiyatını belirlemede rol oynar.

Neden Özel Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde  implant Yaptırmalıyım ?

Diş hekimliğinin en önemli tedavilerinden birisi olan implant tedavisini Sancaktepe’de bulunan 30 yıldır bu bölgede hizmet vermiş diş hekimi M.ihsan gürsoy tarafından yönetilen Özel Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde  yaptırmanız için birçok neden vardır. 

Diş hekimi Ameliyathanesi

Sancaktepe'de  ilk kurulan A tipi , Ağız ve Diş Sağlığı merkezi olan Özel Yenidiş  Adsm de tüm cerrahi ve implant tedavileri  tam steril diş hekimi ameliyathanesinde yapılır. Normal klinik ortamları ile Ameliyathane ortamları farklıdır.Klinik ortamlarında sizden önce tedavisini yatırmış hasta aerosolu (nefesi) hala ortamda kalmıştır.Ulaşılabilir ortamlar temiz olsalar bile havada asılı kalan gözle görülmeyen vardır.Bu   mikroorganizmalar Ameliyathanede Sürekli ortam temiz hava ile temizlendiğinden Ameliyathane ortamında oluşma   bu ihtimal yoktur Hijyenik klima ve hava sirkülasyonu sayesinde ve mikroplar temizlenmiştir. Hava yolu ile bulaşan covid-19 gibi tüm virus ve mikroorganizmalar ortamda bulunmazlar tutulamazlar.

Tomografi

Diş implant cerrahi işlemlere başlamadan mutlaka doğru planlama yapmak gerekir.bunun için röntgenlerden  hekim röntgenlerden faydalanır.Panoramik röntgen iki boyutlu olduğundan  kemiğin genişliği hakkında doğru bilgi vermez   panoramik röntgenlerde implanta başlamak  risklidir. Kemik ve doğru implantın yerleştirilmesi için  en doğru yöntem dental tomografi lerden faydalanmaktadır.Sanal yazılımla en doğru planlama yapılarak hastaya doğru ve gerekli implantlar uygulanır. Sancaktepe'de  ilk kurulan A tipi modern Ağız ve Diş Sağlığı merkezimiz de bölgemizde bünyesinde dental tomografi hastalarının hizmetindedir.Sancaktepe ve bölge hastalarına verdiği kaliteli hizmeti daha üstlere taşıyarak tedavi için gerekli olan ve diş implantlar artık alın start olarak kabul edilen diş dental tomografi kullanımını kendi implant hastalarının hizmetine sunulmaktadır.Teşhisin doğru olması ile Özel Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de yapılan implant tedavinin başarısı ile %98 oranındadır.

İmplant yapımında Fiyat avantajı 

30 yıldır Sancaktepe diş hekimi olarak bölgesinde  hizmet vermiş kalitesi ve güvenirliği defalarca kanıtlanmış olan diş hekimi İhsan Gürsoy ‘un ve yönetiminde modern ve teknolojik olarak çağa ve dünyaya ayak uydurmuş ve bölge sınırlarının dışına  oluşturulan modern klinik en doğru ve fiyat performans olarak uzun yıllar ağızda kalan ve implantlar düşük maliyetlerine hizmete sunulmuştur.

Tecrübeli hekimler

Diş implantları kendi alanında uzman ve yüksel el becerileri ve tecrübeli olan hekimler diş cerrahları tarafından yapılır. Üst yapı diş protez tecrübesi Diş implant sadece cerrahi den ibaret değildir.Hasta ihtiyaçları bize diş olarak gelir. Çok iyi yapılmış bir implant cerrahisi olsa bile eğer üst yapıda yeteri kadar tecrübe ve bilgisi yoksa o tedavi süreci başarısız olur.Tecrübeli hekimler ve çok iyi teknisyenler lere üst yapılar mükemmel bir estetik ve doku uyumu sağlayarak yapılır. 

implat yapımında garanti

Yapılan dişleriniz ve implant larınız her zaman mükemmel olsada zaman zaman sorun çıkarır. Bu sorunların kaynağı kim olursa olsun bizim garantimiz ve yakın takibimiz altındadır. Bu takipler ve hastanın tedavi sürecinde kullanılan tüm malzeme ve ekipmanlar hastalarının en uzun süre ağız da kalacak ve en uzun dayanacak malzemeler kullanılarak üretilir ve hastanın kullanımına ve beğenisine sunulur.  

Dijital diş hekimliği cad cam sistemleri cerrahi guide yapımı

Diş implantlarında başarıyı iyi planlama ve tecrübeli hekimlerle artırabilirsiniz . Bu planlama için  günümüzde artık üç boyutlu yazıcılardan ve üç boyutlu tasarım araçlarından faydalanmak gerekir. Bunun için de biz Sirona cad cam sistemlerini kullanıyoruz .Bu sitemlerde dişlerin son protez modellemesini yaparak tomografi yardımı ile en doğru implant yerlerini tespit ediliyor ve cad cam sistemleri ile cerrahi guide hazırlanıp en ideal şekilde implant cerrahisi yapılmaktadır.

Güven 

Yılların verdiği bilgi ve deneyim ile oluşturulmuş güven ve başarı hastalarımızın bizi tercih etmesindeki en önemli faktördür. Sancaktepe'nin en eski ve en deneyimli hekimlerinden birisi olan diş Hekimi İhsan Gürsoy un yıllar içinde hastaları ile oluşturduğu güven ortamı Yenidiş Adsm  hizmet anlayışının birinci maddesidir. Önce sağlık ve insan prensibi ile yapılan tüm tedavilerin başarısı oluşturulmuş gü güven ve özverileri çalışma ile mümkün olmuştur. Sancaktepe de ve dünyanın tüm bölgeleriyle kurmuş olduğumuz bu baş bizilerin en büyük hazinesidir. 


 

 

 

Neden implantlarınızı diş hekimliği ameliyathanesi ortamında  yaptırmayı tercih etmelisiniz?

Ameliyathaneler ortamı mikrop barındırmaz malzemelerden yapılmıştır.

Ameliyathaneler hava ortamı hava filtreleri vardır Ameliyathanelerde hava ortamını mikropsuz olmasını sağlayan özel klimalarla ortam havası temizlenir.

Ameliyathaneler kullanılan tüm malzemeler mikrop tutmaz ve tam koruma sağlarlar

Ameliyathaneler hekime Rahat çalışma ortamı sağlarlar.

Ameliyathaneler çok özel iyi bir aydınlatma ortamlarına sahipdirler.

Ameliyat sonrası dinlememizi sağlayacak steril odalar ve yataklar mevcuttur .

Ameliyathaneler de hava ortamı sürekli steril ve temiz kalır.

Ameliyathaneler de covid 19 gibi hava yolu ile bulaşan virüsler ortam havası sürekli filtre ile temizlendiğinden ortamda tutunma ve üreyemezler 


Dental implant tan sonra  ne kadar beklemem gerekiyor ?

Dental implant tan sonra  ne kadar beklemem gerekiyor ?

 

 

Dental implant tan sonra  sonra ortalama üç ay beklemek gerekir. Bazı implant markalarında bu süre daha kısa bekleme süreçleri vardır. Şeker hastalerı ve kemoterapi görmüş hastalar için özel implatlar vardır . Bu implantlar ile bekleme  süresi 45 güne kadar düşürmektedir.

 

Yeterli kemik olmamasında neler yapılabilir ?

 

İmplant çapları 3 mm kadar boyutta 4 mm kadar düşük implant boyutları vardır bunun dışında kemik yetersiz olduklarında  implant yapılamacak durumlarda ileri cerrahi uygulaması ile yapay yada otojen gref uygulaması yaparak kemik implanta uygun hale getirilriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İmplant yaptırıken Greftleme ihtiyacım varmı dır ? Greftleme nedir ?

 

Dental implantlar ,belirli genişliği ve uzunluğu vardır minumun genişliği, çapı minumum 3 mmden başlar ,boyu da en az 4mm den başlar .İmplantın emniyet ve iyileşmesi için de 1mm  kemik ile çevrelemesi gerekir.

Bu durum da çene kemiğinin önceden 3d dental tomografi ile tomografisi çekilip, uzman hekimlerimizce değerlendirilir.

 Kemiklerin implantlar yeterli boyutsal yeterliliğe uygun değilse, uygunluk göstermeyen çene kemiklerinde implanta yapımına uygun hale getirilmesi için yapılan işlem greftlemedir.. Bu işlemlere de greftleme denir. İleri cerrahi gerektiren işlemlerdir. Bu durumda yapılan greftlemede kemiğin birlikte kaynama sürecinin tamamlanması için 4- 6 ay bekleme süreci vardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sinüs plasti nedir ?

 

Üst çenelerde sağ sol 5-6-7 nolu dişlerde sinüs boşlukları aşağı sarktığı için kemik mesafesi azdır bu durumda minimum uzunluktaki implantlar bile  yerleştirilemez. Bunun içinde sinüs tabanının kaldırılıp greftleme yapıldıktan sonra dental implant yapılması gerekir. Bu durumda da 6 ay beklemek gerekir. Kimi durumlarda implant hemen uyulabildiği gibi kimi durumlarda implantlar sonra uygulanması gerekebilir.

 

 

İMPLANT DESTEKLİ PROTEZLER

İmplant üstüne neler yapılabilir?

 1. Tek diş kayıplarında ,dişin yerine implant , bir tane dental kron  yapılır 
 2. İki diş kayıplarına iki implant  iki dental kron tane diş konur.
 3. Üç diş kayıplarında iki tane implant yapıp araya bir pontic yaparak 3 üyeli dental  köprü yapılır.
 4. Tüm çene diş kayıplarında       
  1. 6 implant yapılıp aralara 8 pontic yapıp 14 üyeli dental kron köprü yapılır.
  2. Üst çenede en az 4, alt çenede 2 adet implant yerleştirilip hareketli ,istenildiğinde takılıp çıkarılabilir bir protez yapılabilir.
  3. All on four implantlar,Alt yada üst çeneye 4 er implant açılı olarak yerleştirip aynı anda protezleri yapılır.

 

Tek ,iki ,üç diş kayıplarında

 

 1. İmplantlar Tek Diş Kayıplarında Tek İmplant Olarak Uygulandığı gibi köprü olarak da uygulanabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-Üç diş kayıplarında iki tane implant yapıp araya bir pontic yaparak dental köprü yapılır.

../../Downloads/stock-photo--d-render-of-implants-in-gums-supported-dental-bridge-1007318479.jpg

 

3-Tüm çene diş kayıplarında , 6 implant yapılıp aralara 8 pontic yapıp 14 üyeli dental köprü yapılır.

../../Downloads/stock-photo--d-illustration-of-a-fixed-partial-denture-bridge-isolated-white-1191610369.jpg

 

 

 

 

 

İMPLANT DESTEKLİ PROTEZLER

 

1-Üst çenede en az 4, alt çenede 2 adet implant yerleştirilip hareketli protez yapılabilir

 

 

 

 

2-All on four implantlar,

 

 

 

Üst sinüsü alt çenede ise sinirleri korumak için arka bölgede açılı implantlar kullanılır.

Hastaya geçici protezleri aynı gün, daimi protez ise 3 ay içinde hazırlanır.

 

Avantajları

 

Anatomik yapılar korunmuş olur.

Kemik grefti ve sinüs kaldırma işlemlerine gerek kalmaz. Hastaya mevcut kemiği üzerinden implant uygulanır.

Full mouth implantlara göre işlem süresi daha kısadır

Cerrahi uygulama sonrası beklenmeyen durumlar daha az oluşur.

 

 

 

İMPLANT İŞ AKIŞ ŞEMASI   

 

 1. 4 aydan önce çekilmiş dişler
  1. tomorafi çeklir
  2. dijital planlama yapılır
  3. kemik uygunsa implant yap.3 ay bekle protezini yap .SON
   1. kemik uygun değişse ,dijital tasarım yap ,kemiği uygun hale getir  implant yap 4 ya bekle İmplant yap 3 ay bekle .protezini yap .SON
 2. diş ağızda var ise 
  1. tomografi çek
  2. dijital planlama yap
  3. kökler enfekte değil ise dişi çek implantı terleştir
  4. 3 ay sonra iprotezi yaptır

 

 

DİJİTAL PROTEZ YAPIM AŞAMALARI

 

 1. tomografi çekilir
 2. cerac diğital ölçü alınır
 3. sidex preminyum implant programı ile dijital ölçü ve tomografi görüntüleri birleştirili guide oluşturulur
 4. impmlant uygulanir 
 5. dijital olarak hazırlanmış tibse üsti  geçici implant üstü  yerleştirilir
 6. bir sonraki seansda emax hazır halinde tek seans f ayapılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dental implant kimlere yapılmaz ?

Dental implant kimlere yapılmaz ?

 

Dental implant uygulamaları 18 yaş üzeri kişilerde uygulanabilir.

Kontrol altına alınamayan diyabet

Kontrol altına alınamayan kalp damar hastalıkları

Karaciğer ve böbrek yetmezliği,

Kan hastalığı (hemofili, lösemi v.b.),

Bisfosfonat ilaç tedavisi alan,

Kemoterapi veya çene kemiğine radyoterapi uygulaması gören,

Bağışıklık sistemi bozukluğu,

Gebelikte implant uygulanması 

18 yaşından küçük kemik gelişimini tamamlamamış kişilerie dental yapılmaz

Yeterli kemik olmamasında neler yapılabilir ?

Yeterli kemik olmamasında neler yapılabilir ?

İmplant çapları 3 mm kadar boyutta 4 mm kadar düşük implant boyutları vardır bunun dışında kemik yetersiz olduklarında  implant yapılamacak durumlarda ileri cerrahi uygulaması ile yapay yada otojen gref uygulaması yaparak kemik implanta uygun hale getirilriz.

İmplant yaptırıken Greftleme ihtiyacım varmı dır ? Greftleme nedir ?

İmplant yaptırıken Greftleme ihtiyacım varmı dır ? Greftleme nedir ?

Dental implantlar ,belirli genişliği ve uzunluğu vardır minumun genişliği, çapı minumum 3 mmden başlar ,boyu da en az 4mm den başlar .İmplantın emniyet ve iyileşmesi için de 1mm  kemik ile çevrelemesi gerekir.

Bu durum da çene kemiğinin önceden 3d dental tomografi ile tomografisi çekilip, uzman hekimlerimizce değerlendirilir.

 Kemiklerin implantlar yeterli boyutsal yeterliliğe uygun değilse, uygunluk göstermeyen çene kemiklerinde implanta yapımına uygun hale getirilmesi için yapılan işlem greftlemedir.. Bu işlemlere de greftleme denir. İleri cerrahi gerektiren işlemlerdir. Bu durumda yapılan greftlemede kemiğin birlikte kaynama sürecinin tamamlanması için 4- 6 ay bekleme süreci vardır.

Sinüs liftting nedir? Sinus liftting kimlere uygulanabilir ?

 

Sinüs Cerrahisi

 

Üst çenenin hemen üzerinde, azı dişlerinin arkasında yer alan ve sesin oluşumunu sağlayan boşluk sinüs bölgesi olarak adlandırılır. Sinüs boşluklarının anatomik faktörler, dişsizlik gibi sebeplerden dolayı aşağıya doğru sarkması sonucu kemik hacminde bir miktar kayıp oluşmaktadır. İmplant tedavisini yapabilmek için bir miktar kemik kalınlığına ve boyuna ihtiyaç olduğundan bu bölgede uzman hekim tarafından sinüs lifting olarak adlandırılan kemik takviyesi yapılması gerekir. Sinüs lifting ameliyatı açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde yapılır. Kapalı sinüs operasyonları için kemik miktarının daha çok olması gerekmektedir. Operasyon sonrasında ağız hijyeni, uzman doktor tarafından verilen antibiyotik ve diğer ilaçların kullanımı, buz uygulamasının yapılması önemlidir. Sigara kullanımı; iyileşme dönemi ve sonrasında oluşabilecek problemler açısından büyük bir risk oluşturmaktadır.

İmplant üstüne dişler nasıl yapılabilir?

İmplant üstüne dişler nasıl yapılabilir? 

İmplant üstüne dişler nasıl yapılabilir? 

 1 adet diş eksikliği var ise, 1 adet implant ve bunun üzerine 1 adet dental kron  yapılır. Yan yana 2 adet diş eksikliği var ise, 2 adet implant ve bunun üzerine 2 adet dental kron  yapılır.

 

Yan yana 3 adet diş eksikliği var ise, 2 adet  implant desteği ile 3 üyeli dental  kron köprü yapılır.

Modern diş hekimliğinin amacı, diş çürüklerinin önlenmesi, oluşan diş eksikliklerinin giderilerek hastaların normal yüz biçimini, çiğneme, estetik ve konuşmasının yerine getirilmesi sağlamaktır. 
Herhangi bir nedenle, kaza ,çürük diş etlerinin çekilmesi vb. nedenlerle  eksilen dişlerimiz bizde estetik fonksiyon gibi sorunlara neden olur. 
Bir an için ön dişlerinizi birisini kaybettiğinizi düşünürmüsünüz?  Bu durum sosyal olarak ciddi kayıplara yol açar hayal kırgınlığınıza yol acar , gişler çekildiğinde

 

Modern diş hekimliğinin amacı, diş çürüklerinin önlenmesi, oluşan diş eksikliklerinin giderilerek hastaların normal yüz biçimini, çiğneme, estetik ve konuşmasının yerine getirilmesi sağlamaktır. 
Herhangi bir nedenle, kaza ,çürük diş etlerinin çekilmesi vb. nedenlerle  eksilen dişlerimiz bizde estetik fonksiyon gibi sorunlara neden olur. 
Bir an için ön dişlerinizi birisini kaybettiğinizi düşünürmüsünüz?  Bu durum sosyal olarak ciddi kayıplara yol açar hayal kırgınlığınıza yol acar ,  çiğnememizi sağlayan dişlerden birini ya da birkaçını kaybettiğimizde ise bir süre sonra sindirim sistemimiz de sorunlar çıkar.
Dişlerimizin kaybı sosyal ve sağılık olarak sorun çıkarır.

Modern diş hekimliğinin amacı, diş çürüklerinin önlenmesi, oluşan diş eksikliklerinin giderilerek hastaların normal yüz biçimini, çiğneme, estetik ve konuşmasının yerine getirilmesi sağlamaktır. 
Herhangi bir nedenle, kaza ,çürük diş etlerinin çekilmesi vb. nedenlerle  eksilen dişlerimiz bizde estetik fonksiyon gibi sorunlara neden olur. 
Bir an için ön dişlerinizi birisini kaybettiğinizi düşünürmüsünüz?  Bu durum sosyal olarak ciddi kayıplara yol açar hayal kırgınlığınıza yol acar ,  çiğnememizi sağlayan dişlerden birini ya da birkaçını kaybettiğimizde ise bir süre sonra sindirim sistemimiz de sorunlar çıkar.
Dişlerimizin kaybı sosyal ve sağılık olarak sorun çıkarır.

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku