Hareketli Dental Protezler

Hareketli Dental Protezler

HAREKETLİ PROTEZLER

Yaşam boyu kişiler , dişlerini kaybedip çiğneme fonsiyonlarını yerine getiremezler .Bu dudumda sağlık ve sindirim sisytemlerinde bozukluklar meydana gelir.Rahat ve düzgün çiğnemek için genellikle fiyatı daha uygun olan hareketli protezler tercih edilir.bu duumda kişi her zaman bu tür protezzleri çıkarıp takabilir.Kaybolan çiğneme fonksiyonlarını yerine getirir.


Hareketli Dental Protezler

HAREKETLİ PROTEZLER

Yaşam boyu kişiler , dişlerini kaybedip çiğneme fonsiyonlarını yerine getiremezler .Bu dudumda sağlık ve sindirim sisytemlerinde bozukluklar meydana gelir.Rahat ve düzgün çiğnemek için genellikle fiyatı daha uygun olan hareketli protezler tercih edilir.bu duumda kişi her zaman bu tür protezzleri çıkarıp takabilir.Kaybolan çiğneme fonksiyonlarını yerine getirir.

Hareketli protezler ağız içinde istendiğinde çıkarılabilir,Bu durum kişi için hem avantaj hem de dezavantaj olur.Şu bilinmelidir ki hareketli protezler uzun süre ağızda kaldığında yumuşak doku altında kalan kemik rezopsiyonuna -erimesine- neden olur .Bu durum uzun vadade protezin tutuculuğuna olumsunz olarak etki eder. Protez yenilenmek istendiğide tekrar aynı bverimi almak zorlaşır.

Hareketli protezler metal-iskelet destekli yada metal destekli olmadan da yapılabilir.Ağızda mevcut dişleri destek alarak da  yapılılabilir.

Bu tip durum ve planlamada hekim tecrübesi ve hekim tavsiyeri önemlidir.

Hareketli protezler tam yada kısmi -parsiyel- olarak yapılır. Hastanın kemik yapısı ve durumu,sabrı protezler başarısı için önemlidir.Tam hareketli protezlerde ciğneme hareketlerinde ağızda  sabit durmazı daha zor dur. Bu durumlarda yardımcı ajanlar yada implantlardan destek alınarak bir protez modeli önerilebilir.

Hareketli protezlerin temizliği bakımı önemlidir. Bu tür proezler koku yapmazzlar fakat iyi temizlenmediğinde üstüne biriken bakteri artıkları koku yaparlar her yemekten  sonra mutlaka bol su ve fırça ile yıkanmalıdır.

Bu tür hareketli protezler gün boyu dokuya baskı yapacağından akşamları yatmadan önce mutlaka ağızdan çıkarılıp bir bardak suyun içinde saklanmalıdır.

Hareketli protezler akrilik içininde yapılır Bu akrilikler içinde su vardır.Suyun içinde saklanmayan protezler bir süre sonra büzüşürek deformasyana neden olur.Ağız içine oturmazlar.Bu da protezin erken bozulmasına  ağız içinde oynamasına tutmamasına neden olur.

Hareketli protezler günümüzde implantların yaygınlaşması ile giderek güncelliğini yitirmektedir.buna rağmen fiyat avantajı ve hastaların talepleri doğrultusunda yapılmaktadır.

 

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku