Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik diş hekimliği ve dijital gülüş tasarımı, Karşınızdakini etkilemenin en kolay ve en etkili yolu güzel bir gülümsemedir. Kişi estetik gülüşü ile daha canlı, sportif ve çekici bir görüntüye sahip olabilir. Gülerken daha güzel ve daha beyaz dişlerle gülümsemek istemez misiniz? Diş hekimliğinin dijital dünya ile birleşmesi sayesinde size en uygun diş tasarımları ve modellerini seçerek kısa sürede mükemmel dişlere ve gülüşe sahip olabilirsiniz.  Size özel yapılacak gülüş tasarımıyla Hollywood starları gibi gülümseyebilirsiniz. Gülüş tasarımı, diş hekimliği ve sanatın birlikte uygulanarak, yüze özel ideal bir gülüşün sağlanabilmesidir.  


Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği ve dijital gülüş tasarımı,

Karşınızdakini etkilemenin en kolay ve en etkili yolu güzel bir gülümsemedir. Kişi estetik gülüşü ile daha canlı, sportif ve çekici bir görüntüye sahip olabilir. Gülerken daha güzel ve daha beyaz dişlerle gülümsemek istemez misiniz? Diş hekimliğinin dijital dünya ile birleşmesi sayesinde size en uygun diş tasarımları ve modellerini seçerek kısa sürede mükemmel dişlere ve gülüşe sahip olabilirsiniz.  Size özel yapılacak gülüş tasarımıyla Hollywood starları gibi gülümseyebilirsiniz. 

Gülüş tasarımı, diş hekimliği ve sanatın birlikte uygulanarak, yüze özel ideal bir gülüşün sağlanabilmesidir. Gülüş tasarımında bir çok önemli unsur vardır. Bunlar; kişinin yüz şekli, gülüş simetrisi, dişlerin sıralanışı, renkleri, dudaklar ile diş etleri,  cinsiyeti, yaşı, sosyal statüsü, saç uzunluğu, hekimin tecrübesi, kişinin isteği v.b dir.  Başarılı bir tasarım için kişinin isteklerini göz arda etmemek gerekir ancak hekimin tecrübesini de dikkate almak çok önemlidir. Burada zaten amaç hasta ile hekimin ortak bir noktada buluşabilmesidir. Gülüş tasarımı yada diğer adıyla gülüş estetiği,  kişiye özel ideal gülüş yapısını sağlıklı ve doğal şekilde düzenler.

İdeal ve estetik gülüş tasarımı tıbbi kurallar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Erkek bireylerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir, bayanlarda ise daha yumuşak yüz ifadesi bulunduğundan gülüş tasarım ve estetiği bu yönde yapılmaktadır. İşleme başlamadan önce hastanın farklı gülüş pozisyonlarında diş fotoğrafları çekilir. Sonra bilgisayar destekli ağız içi tarayıcılar yardımı ile ölçü alınır. Ardından kişinin ağız yapısı dikkatlice incelenir. Bu incelemede temel amaç kişinin gülüşü esnasında hangi tarzda sorunların kendini gösterdiğinin net bir şekilde belirlenmesidir. Kişi farklı açılardan güldüğü zaman ortaya çıkan görüntünün artıları ve eksilerinin belirlendikten hemen sonra ise tasarım ve planlama işlemine başlanır. Sonra CEREC® dental Cad-Cam mikro kamerası yardımı ile üç boyutlu hale dönüştürülen diş görüntüleri üzerinde, bireyin yüz ve ağız yapısına uygun olarak istenilen değişiklikler, sanal olarak aşındırma, ekleme, kontür düzeltmeleri v.b yapılabilir. 

Ayrıca, bu yöntem ile elde edilen dişlerin bitmiş haline yönelik görüntüler bireyin gerçek yüz fotoğrafına işlenerek, diş hekimi ve hasta, yeni yapılacak dişleri bitmeden önce kişinin yüzü üzerinde görebilmektedir. Sonra bilgisayar destekli ağız içi tarayıcılar yardımı ile alınan ölçüler sonucunda kişiye özel gülüş tasarımı oluşturulur. Yeni üretilen dişleriniz aynı gün içerisinde yapıştırılır. Estetik diş hekimliği kapsamında kişiye; laminate veneer, zirkonyum diş kaplama, empress full porselen kaplama, estetik dolgular (kompozit dolgu), porselen dolgu, diş beyazlatma, diş eti estetiği (Pembe estetik), ortodontik tedavi v.b uygulamalar yapılabilir.

 

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku