Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği ve dijital gülüş tasarımı

 

Estetik diş hekimliği ve dijital gülüş tasarımı, Karşınızdakini etkilemenin en kolay ve en etkili yolu güzel bir gülümsemedir. Kişi estetik gülüşü ile daha canlı, sportif ve çekici bir görüntüye sahip olabilir. Gülerken daha güzel ve daha beyaz dişlerle gülümsemek istemez misiniz? Diş hekimliğinin dijital dünya ile birleşmesi sayesinde size en uygun diş tasarımları ve modellerini seçerek kısa sürede mükemmel dişlere ve gülüşe sahip olabilirsiniz.  Size özel yapılacak gülüş tasarımıyla Hollywood starları gibi gülümseyebilirsiniz. Gülüş tasarımı, diş hekimliği ve sanatın birlikte uygulanarak, yüze özel ideal bir gülüşün sağlanabilmesidir.  

Dental Lamina

Porselen lamina (yaprak)  kaplama, dişinize birebir oturan 0,5-1 mm kalınlığında ince bir kaplama çeşididir. Yumurt..

E-max

E-MAX KRONLAR Dolgu yapılamayacak derecede aşırı çürük, renklenme olmuş ve  hasarlı dişleri komple bir şekilde ç..

Zirkonyum Dental Kronlar

Zirkonyum destekli porselen kronlar Bu kronlarda zirkonyum dioksit alt yapısı kullanılır. Zirkonyum dioksit şeffaf beyaz..

Metal Destekli Dental Kronlar

Metal destekli porselen kronlar Metal destekli porselen kronlarda; metal temel üzerine porselen tozları dökülerek diş form..

Estetik diş hekimliği ve dijital gülüş tasarımı

Karşınızdakini etkilemenin en kolay ve en etkili yolu güzel bir gülümsemedir. Kişi estetik gülüşü ile daha canlı, sportif ve çekici bir görüntüye sahip olabilir. Gülerken daha güzel ve daha beyaz dişlerle gülümsemek istemez misiniz? Diş hekimliğinin dijital dünya ile birleşmesi sayesinde size en uygun diş tasarımları ve modellerini seçerek kısa sürede mükemmel dişlere ve gülüşe sahip olabilirsiniz.  Size özel yapılacak gülüş tasarımıyla Hollywood starları gibi gülümseyebilirsiniz. 

Gülüş tasarımı, diş hekimliği ve sanatın birlikte uygulanarak, yüze özel ideal bir gülüşün sağlanabilmesidir. Gülüş tasarımında bir çok önemli unsur vardır. Bunlar; kişinin yüz şekli, gülüş simetrisi, dişlerin sıralanışı, renkleri, dudaklar ile diş etleri,  cinsiyeti, yaşı, sosyal statüsü, saç uzunluğu, hekimin tecrübesi, kişinin isteği v.b dir.  Başarılı bir tasarım için kişinin isteklerini göz arda etmemek gerekir ancak hekimin tecrübesini de dikkate almak çok önemlidir. Burada zaten amaç hasta ile hekimin ortak bir noktada buluşabilmesidir. Gülüş tasarımı yada diğer adıyla gülüş estetiği,  kişiye özel ideal gülüş yapısını sağlıklı ve doğal şekilde düzenler.

İdeal ve estetik gülüş tasarımı tıbbi kurallar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Erkek bireylerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir, bayanlarda ise daha yumuşak yüz ifadesi bulunduğundan gülüş tasarım ve estetiği bu yönde yapılmaktadır. İşleme başlamadan önce hastanın farklı gülüş pozisyonlarında diş fotoğrafları çekilir. Sonra bilgisayar destekli ağız içi tarayıcılar yardımı ile ölçü alınır. Ardından kişinin ağız yapısı dikkatlice incelenir. Bu incelemede temel amaç kişinin gülüşü esnasında hangi tarzda sorunların kendini gösterdiğinin net bir şekilde belirlenmesidir. Kişi farklı açılardan güldüğü zaman ortaya çıkan görüntünün artıları ve eksilerinin belirlendikten hemen sonra ise tasarım ve planlama işlemine başlanır. Sonra CEREC® dental Cad-Cam mikro kamerası yardımı ile üç boyutlu hale dönüştürülen diş görüntüleri üzerinde, bireyin yüz ve ağız yapısına uygun olarak istenilen değişiklikler, sanal olarak aşındırma, ekleme, kontür düzeltmeleri v.b yapılabilir. 

Ayrıca, bu yöntem ile elde edilen dişlerin bitmiş haline yönelik görüntüler bireyin gerçek yüz fotoğrafına işlenerek, diş hekimi ve hasta, yeni yapılacak dişleri bitmeden önce kişinin yüzü üzerinde görebilmektedir. Sonra bilgisayar destekli ağız içi tarayıcılar yardımı ile alınan ölçüler sonucunda kişiye özel gülüş tasarımı oluşturulur. Yeni üretilen dişleriniz aynı gün içerisinde yapıştırılır. Estetik diş hekimliği kapsamında kişiye; laminate veneer, zirkonyum diş kaplama, empress full porselen kaplama, estetik dolgular (kompozit dolgu), porselen dolgu, diş beyazlatma, diş eti estetiği (Pembe estetik), ortodontik tedavi v.b uygulamalar yapılabilir.

 

Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Bilgi Al