Diş Hekimliği Ameliyathanesi

Diş Hekimliği Ameliyathanesi

DİŞ HEKİMLİĞİ AMELİYATHANESİ

Neden diş tedavilerimi anestezi altında yaptırayım ? Çünkü genel anestezi veya bilinçli sedasyon altında diş tedavilerinin en büyük avantajı, uyumsuz hastalarda herhangi bir korku ve endişeye neden olmadan kolayca tedavilerin yapılabilmesidir. Bir diğer önemli avantaj ise, günümüzde en değerli şeyin vakit olduğunu düşündüğümüzde farklı seanslarda birkaç ay sürebilecek bütün diş tedavilerinizin tek seferde genel anestezi ya da bilinçli sedasyon altında bitirilebilmesidir.


Diş Hekimliği Ameliyathanesi

 

DİŞ HEKİMLİĞİ AMELİYATHANESİ

 

Neden diş tedavilerimi anestezi altında yaptırayım ? 

Çünkü genel anestezi veya bilinçli sedasyon altında diş tedavilerinin en büyük avantajı, uyumsuz hastalarda herhangi bir korku ve endişeye neden olmadan kolayca tedavilerin yapılabilmesidir. Bir diğer önemli avantaj ise, günümüzde en değerli şeyin vakit olduğunu düşündüğümüzde farklı seanslarda birkaç ay sürebilecek bütün diş tedavilerinizin tek seferde genel anestezi ya da bilinçli sedasyon altında bitirilebilmesidir.

Genel anesteziyi mi yoksa bilinçli sedasyonu mu seçmeliyim ?

Bunun kararını diş hekimimiz ve anestezi uzmanımız sizinle birlikte, yapılcak diş tedavisinin türüne ve süresine bağlı olarak karar verecektir.

Genel anestezi ve bilinçli sedasyon nedir ?

Genel anestezi; Hayati fonksiyonlarınızda bir değişiklik olmadan, geçici olarak bilinç kaybı ve refleks azalma hali oluşturulmasıdır.

Genel anestezi uygulaması sizin ameliyat sırasındaki farkındalığınızı önleyip diş tedavinizin daha konforlu olmasını sağlamanın yanında kas gevşemesi sağlayarak cerrahi müdahalenin yapılmasını kolaylaştırır.

Bilinçli Sedasyon; Adından da anlaşılacağı gibi, bilinç ve kooperasyonunuz kaybolmadan hafif bir uyku hali oluşturulmasıdır. Bu durumda tüm refleksleriniz ( solunum , yutkunma vb) korunur.

Ancak geçici bir unutkanlık ve uyku hali mevcuttur ve tüm korkularınız kaybolmuştur. Bu durum sizi rahatlatmanın yanında diş hekimizin de daha rahat ve hızlı çalışmasını sağlayarak diş tedavinizin güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Hangi hastalara Genel Anestezi ve Bilinçli Sedasyon uygulayalım ?

5 yaşından küçük çocuklar (Bu çocukların ikna yolu ile diş tedavilerini yapmak oldukça güçtür) Gelişim geriliği olan çocuk veya erişkinler (Bu hastalar ile iletişim zor kurulur) İleri derecede fobisi (Korku) olan erişkin hastalar

Genel Anestezi gerektiren cerrahi girişimler Lokal anestezi ile tek seansta yapılması mümkün olmayan, birden çok seansta yapılabilecek cerrahi işlemin kısa sürede genel anestezi altında yapılmasını isteyen hastalar

Çocuklarda genel anestezi ile diş tedavileri yatış gerektirmeyen ve aynı gün taburcu olunan bir müdahaledir.

Taburcu sonrası çocuk normal hayatına devam edebilmektedir. Genel anestezi sırasında bilinç kapalı olduğu için özellikle uyum sorunu yaşayan çocuklarda diş tedavileri tamamen ağrısız ve tek seansta bitirilebilmektedir. Yapılan diş tedavileri ağızda tedavi gerektiren bütün dişleri kapsamaktadır. Bu şekilde uzun tedavi sürecinde defalarca korku yaşamak yerine tek seansta tüm dişlerin tedavisi bitirilebilmektedir.

Genel Anestezi zararlı mıdır ?

Genel anestezi öncesinde yaşınız ve varsa mevcut hastalığınıza (Tansiyon, Şeker v.b) yönelik tüm testler yapılmakta ve işlem öncesinde anestezi uzmanının muayenesi olmaktadır. Bütün tıbbi tedavilerin riskleri ve yan etkileri bulunmaktadır. Bunları yazdığı ‘Aydınlatılmış Onam Ve Bilgilendirme Formu’ işlen öncesinde size verilecektir.

Genel anestezi de olduğu gibi; dişhekimi koltuğunda da tedavisini yaptırmak istemeyen bir çocuğun; hem tedavi edilemeyen dişlerinden kaynaklı riskler, hem de diş tedavisi sırasındaki davranışlarından kaynaklı riskler bulunmaktadır. Önemli olan her tedavi için bütün önlemleri alarak en sağlıklı ve en az zararlı yolu izlemektir.

Sonuç olarak size en en uygun tedavi yöntemi Diş Hekiminiz ve Anestezi Uzmanınız tarafından ağız durumunuz ve genel sağlık durumunuz bütün özellikleri ile değerlendirilerek yapılacaktır.

İşlem öncesi anestezi değerlendirmesi; Hastalarımızın önce yapılacak olan diş tedavileri ilgili bölümlerde planlandıktan sonra Genel anestezi ya da bilinçli sedasyon için işlem öncesi anestezi muayeneleri yapılmaktadır.

Anestezi muayenesinde öncelikle hastanın detaylı öz geçmişi (daha önceden geçirdiği ameliyat veya hastalıklar, sürekli kullandığı ilaçlar vb.) öğrenilip ardından fizik muayenesi yapılmaktadır.

Yaşına ve mevcut hastalığına yönelik gerekli tetkikler yapıldıktan sonra ameliyat randevusu verilmektedir.

Ameliyat ve anestezi öncesi uymanız gereken kurallar size ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır. Genel anestezi ve bilinçli sedasyon sonrası gerekli kontroller ve istirahatinizin sonrasında aynı gün hastaneden taburcu olmaktasınız.

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku