Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Gülümsemek ve Dijital Gülümseme Hakkında

Gülümsemek bir ilaçtır. Kalbe, insana ve hayata en iyi gelen, en ucuz, en güzel şeydir. Mutlu insan umutlu insandır, içinde yaşattığı umudu yüzene yansıtır. En zor anında bile içinde yaşattığı umut onu gülümsetir. Yaşamın değerini yüzünde ki tebessümle karşılar. Bu tebessüm ve kahkaha yaşamın köklerinden rüzgârlara savunan bir ruh yansımasıdır. Umut ve yaşam sevinci kendilerinde gülümsemek olarak yansır. Zaman zaman da olsa gülümsemesini eli ile sakladığı ya da fotoğraflardaki gülümsemesini beğenmeyen kişiler kendini bu gülümsemeden mahrum bırakır.


Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Gülümsemek ve Dijital Gülümseme Hakkında Gülümsemek bir ilaçtır. Kalbe, insana ve hayata en iyi gelen, en ucuz, en güzel şeydir. Mutlu insan umutlu insandır, içinde yaşattığı umudu yüzene yansıtır. En zor anında bile içinde yaşattığı umut onu gülümsetir. Yaşamın değerini yüzünde ki tebessümle karşılar. Bu tebessüm ve kahkaha yaşamın köklerinden rüzgârlara savunan bir ruh yansımasıdır. Umut ve yaşam sevinci kendilerinde gülümsemek olarak yansır.

Zaman zaman da olsa gülümsemesini eli ile sakladığı ya da fotoğraflardaki gülümsemesini beğenmeyen kişiler kendini bu gülümsemeden mahrum bırakır. Dijital gülümseme ya da gülüş tasarımı insanların ideale yakın gülümsemesini bilgisayar ortamında tasarlayarak onlara daha da mutlu bir yaşam sürmelerinde yardımcı olur. Yapay bir uygulama yapılarak ‘’dişlerin yapmamı’’ sorusunu sorulmayacak farklılıkta ve güzellikte ağız  diş tasarımı uygulamasıdır.

Dijital Gülüş (Gülümsemek) Tasarımı Nedir?

Her kişinin kendine özel gülüşü vardır. Dijital gülüş tasarımı,  var olan kişisel gülüşün ideal gülüş  ölçülere  yaklaştırmak için, mevcut  dişlerin bilgisayar ortamında kurallar çerçevesinde ideal gülümseme için  tasarlanıp, uygulama işlemidir. Dijital gülüş tasarımı uygulanarak yapılan tasarımlarda  diş etleri yüz şekli dişlerin pozisyonlanması ve düzeltilmesi tedavileri de yapılır. Diş hekimliğinin tüm branşlar ile ortak ve disiplinli bir çalışma gerektirir.

 Dijital gülüş tasarımı, sadece yapılacak dişlerin yerine tüm yüz ilgilendiren bir durumdur. Dijital gülüş tasarımı da Diş eti seviyesinin düzeltilmesi ya da ortodonti olarak dişlerin hareketlendirilmesi ve yerleştirilmesi işlemlerine ihtiyaç olabilir. Görüldüğü gibi Dijital gülüş tasarımı multidisipliner bir işlemdir. Özet olarak; Dijital gülüş tasarımı ile  gülümsemenin altın kurallarına uyarak gülümsemenin tasarlanması uygulanır. Dijital gülüş tasarımında ki hedef; insanların gülerken daha mutlu olmaları her fırsatta gülmelerini sağlamaktır teknolojinin bize verdiği fırsatlardan yararlanarak, yeni dişleri ile onların gülüşlerini gene onlara, yeni bir gülüş olarak hediye etmektir.

Bilgisayar Yazılımı Destekli Dijital  Gülüş Tasarımı, Bize Ne Sağlar Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Günümüzde yazılım ve programlama dilleri çok gelişmiştir. Her şeyin dijitalleştiği ve beğenilerin üstüne kurulduğu bir zaman diliminde olası bir olumsuzluk her zaman insanları mutsuz eder. Dijital gülüş tasarımında uygulama programları ile kişinin diş yapım ideallerine uygun bir şekilde dijital olarak tasarım yapılır. Bu tasarımların kişi üzerinde mokap uygulaması ile uygulanarak hastanın beğenisine sunulur. Dijital gülüş tasarımı da, tüm planlama ve tasarım işleri hasta ile iletişim haline olarak yapılır. Dijital gülüş tasarımında Hasta beğenisine ve isteklerine uygun haline tasarım getirilerek yol alınır. 

Dijital gülüş tasarımında öncelikle, hastanın stüdyo ortamında fotoğrafları çekilerek dişlerin yüz içinde konumları belirlenir. Bu fotoğraflar bilgisayardaki gerekli yazılımlara aktarılarak dijital gülüş  tasarım işlemine başlanır. Hastanın yüz şekline uygun ideal koşullara uygun tasarım yapılır. Bu tasarıma engel olan diş, diş eti konumlanması disipliner bir şekilde yapılarak uygun diş modeline hasta ile karar verilir. Bu durumda yapılacak protez şekli ve malzemesine karar verilerek, tedavi işlemine karar verilir.

Dijital gülüş tasarımında  Zirkonyum e-max kronlar estetik gülüş tasarımının temel malzemelerini  oluştururlar. Bu tür tasarımlarda ki en büyük sorun renk ve bilgisayar ortamında görünen tasarımların uygulamalardaki farklılıktır. Bu farklılığın giderilmesi, tasarım ve renk faktörünün istenen seviyede olması hekimin tecrübesine bağlıdır.

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku