Dijital Dişhekimliği

Dijital Dişhekimliği

 

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ

Dijital diş hekimliği nedir? Dijital , TDK göre  ‘’Verilerin bir ekran üzerinde elektronik olarak gösterilmesi’’ demektir.Yani her hangi bir maddeyi bir scaner ile tarayıp elde edilen sayısal verilerini Bilgisayar ortamına aktararak o verilerin işlenmesidir.Yazılım ve bilgisayar teknolojisi her gün yeniliklerine yenilik katmaktadırlar. Her gün farklı tasarım ve insanların yaşamlarını daha basit ve anlaşıla bilirliği için katkıda sunmaktadırlar.


Dijital Dişhekimliği

Dijital diş hekimliği nedir? 

Dijital , TDK göre  ‘’Verilerin bir ekran üzerinde elektronik olarak gösterilmesi’’ demektir.Yani her hangi bir maddeyi bir scaner ile tarayıp elde edilen sayısal verilerini Bilgisayar ortamına aktararak o verilerin işlenmesidir.Yazılım ve bilgisayar teknolojisi her gün yeniliklerine yenilik katmaktadırlar. Her gün farklı tasarım ve insanların yaşamlarını daha basit ve anlaşıla bilirliği için katkıda sunmaktadırlar.Bu cad cam teknolojisi (Computer Aided Design)  bilgisayar destekli tasarım teknolojisini , günümüzde pek çok bilim dalında kullanılmaktadır.Her sektörde olduğu gibi dijitalleşme, diş hekimliğimin de geleceğidir.

Diş hekimliği sektörü de bu yazılım ve teknolojik dijitalleşen gelişmelerden fazlası ile etkilenmektedir.Dijital diş hekimliğinin öncülerinden olan Sirona Cerec cad-cam sistemlerini , İsviçre’nin Zürih Üniversitesi’ işbirliği ile geliştirerek diş hekimliği sektörün hizmetine 1985 yılında diş hekimliği sektörünün hizmetine sunmuştur. Dünya genelinde bir çok muayene ve hastanelerde  Cerec   cad-cam sistemi kullanılmaktadır.

Dünyada bu konuda öncülük yapan Sirona Cerec cad cam sistemleri ile yapılan dişler hızlı ve sağlıklı bir şekilde hastaya uygulanmaktadır.Dijital diş hekimliğinde Cerec cad cam sitemleri kullanılması hastanın diş hekimliği koltuğunda geçirdiği zaman ve randevu sayısı azalttığından hem hastaya hem de kliniğe önemli bir zaman tasarrufu sağlar.Dijital Diş hekimliğinde, hastanın tedavi edilecek dişlerinin taranması ve bilgisayar ortamına aktarılması kısa sürede hastalarda her hangi bir rahatsızlık vermeden yapılır.

Hasta da klasik kaşık içine konan ölçü maddesinin ağız içi  ortamın da sertleşmesi sırasında oluşan  bulantı ve kötü kokular gibi  bir his yaşamaz, iyi çıkmayan ölçülerin tekrar alma gibi oluşan ölçü alma maliyeti, dijital diş hekimliğinde yoktur. Dijital diş hekimliği ile yapılacak restorasyonlar tasarımları bilgisayar yazılımları aracılığı ile yapıldığından hastanın yüzüne dişlerine en yakın tasarımı uygulayarak estetik ve diş uyumları mükemmel olur. Sonuç olarak dijital diş hekimliğinde, hastaların diş hekim randevu sayısı azalıp ve bir çok tedavi de tek seansta bitirilerek hem hastanın hemde hekimin  zaman, malzeme maliyeti düşürmektedir.

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku