Dental Protezler

Dental Protezler

DENTAL PROTEZLER

Dental – Diş Protezler, eksik dişlerin tamamlanmasında kaybolan konuşma çiğneme estetik gibi  fonksiyonları yerine getirmek için ağız içine yapılan yapay dişlerdir. Dental – Diş protezleri yapıldığında yapılan protezlerin doğal dişleri estetik ve fonksiyon olarak çok iyi taklit etmesi beklenir. Bu şekilde de uygulamalar gerçekleştirilir. Ne kadar doğal dişe benzetilir ve teknik olarak bu doğal dişlere yakın yapılırsa yapılan dental protezler de o kadar başarılı olmuş olur. Böylelikle hastanın kullanım ve estetik ihtiyaçlarına en iyi cevap verilmiş olunur. 

 


Dental Protezler

DİŞ PROTEZLER

Dental – Diş Protezler, eksik dişlerin tamamlanmasında kaybolan konuşma çiğneme estetik gibi  fonksiyonları yerine getirmek için ağız içine yapılan yapay dişlerdir. Dental – Diş protezleri yapıldığında yapılan protezlerin doğal dişleri estetik ve fonksiyon olarak çok iyi taklit etmesi beklenir. Bu şekilde de uygulamalar gerçekleştirilir. Ne kadar doğal dişe benzetilir ve teknik olarak bu doğal dişlere yakın yapılırsa yapılan dental protezler de o kadar başarılı olmuş olur. Böylelikle hastanın kullanım ve estetik ihtiyaçlarına en iyi cevap verilmiş olunur. 

Ağızda bakıldığında karşıdan fark edilmeyen Dental – Diş Protezleri, yemek yerken doğal bir şekilde yediğimiz zaman protez başarılı bir protezdir, aksi durumlarda dental – diş protezler başarılı bir protez sayılmazlar. Diş hekiminin amacı kaybolan dişlerin yerine konan diş protezlerinin en iyi kullanımını sağlamaktır. Buna rağmen diş hekiminin çeşitli nedenlerle yapabilecekleri sınırlıdır. Bunu hastası ile iletişim halinde olarak, neyi ve nasıl yapacağını anlatarak, hangi dental protezin hastasına uygun olacağına karar vermesini gerekir. Bundan sonra hastaya anlatır ve protez işlemini yapmaya başlar. Bir protezin kalitesini hekim tecrübesi ve kullanılan malzemenin kalitesi belirler. Bu da zaman ile ortaya çıkar. Uzun süreli ağızda değişmeden kalan ve kullanımda ola protez başarılıdır. Ne olursa olsun protezler hiçbir zaman doğal dişlerin yerini alamazlar. Sadece taklit edebilirler.

Dental protezler kişilerin estetik görünüşlerini değiştirecekleri için kişilerin sosyal ve psikolojik tarafları güçlenir, yaşam kalitesi artar. Çiğneme yapamamadan doğan çeşitli sindirim hastalıkları ve beslenme kaynaklı hastalıklar daha da azalır. Bu durumda da insanların yaşam sevinci ve kalitesi artar.

Hastalara Uygulayabileceğimiz Dental – Diş Protezleri

Dental – Diş Protez çeşitleri olarak kısaca belirtirsek;

  • Sabit diş protez çeşidi
  • Hareketli protez çeşidi

Sabit diş protez; adından da anlaşılacağı gibi hastanın ağızında sabit olan bir protez çeşididir. Hasta bu tür protezleri günlük yaşamında söküp takamaz bunu doktor hastanın ağızına yapıştırarak kullanması sağlanır.

Sabit Diş Protezleri; Tek kronlar, laminalar köprüler implant destekli sabit protezler olarak belirtebiliriz.

Hareketli Diş Protezleri

Total Diş Protezleri: Total diş-dental protez total  diş protezlerinde hastanın ağızında hiç diş yoktur. Hastanın ağızında hiç diş yoktur. Hasta bütün dişlerini çeşitli nedenlerden dolayı kaybetmiştir. Bu tür hastaların protez kullanılması zordur. Konuşma ve çiğneme zorlukları yaşar.

Parsiyel Diş Protezleri Kısmi dişsizlik mevcuttur. Bu tür kişilerde kısman fonksiyonları sabit olsa da temizleme ve estetik sorunlar ortaya çıkabilir. Diş tutucu kancaların ön bölgede oluşturulması hastalarda estetik sorunlara yol açar.

Hassas Tutuculu Diş Protezleri daha çok kısmi dişsizlik durumlarda estetik olarak tutucu kancaları saklamak için kullanılan protez yöntemidir. Daha çok estetik amaçla kullanılır hareketli protezlere göre daha stabil ve estetik olmasına rağmen temizleme sorunu ortaya çıkabilir.

İmplant destekli Hareketli Protezler
Hastanın ağızda tam dişsizlik halinde yapılabilen protezlerdir. Bu tür protezlerde yapımı için sabit tercih edildiğinde ekonomik olarak ya çok pahalı gelir ve sabit yapılamaz bunun içindir ki implanttan destek alınarak hareketli bir protez tercih edilir.

 

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku