Dental Lamina

Dental Lamina

Porselen lamina (yaprak)  kaplama, dişinize birebir oturan 0,5-1 mm kalınlığında ince bir kaplama çeşididir. Yumurta kabuğu yada tırnak kalığındadır . Çok ince yapıldığından dolayı dişte çok kesim yapıldığından dişin yapısını bozmadan yapılır, bundan dolayıdır ki yapıştırdıktan sonra alttaki dişin dayanıklılığı kadar sağlam bir şekil alır. Bu kadar ince bir malzemenin tüm ağız şeklini değiştirmesi ne kadar ilginç değil mi ?  Lamina (yaprak) kaplamalar ön dişlerinizin estetik görüntüsünü rengini değiştirmek için yapılabilir.

 

 


Dental Lamina

Porselen lamina, (yaprak)  kaplama, dişinize birebir oturan 0,5-1 mm kalınlığında ince bir kaplama çeşididir. Yumurta kabuğu yada tırnak kalığındadır . Çok ince yapıldığından dolayı dişte çok kesim yapıldığından dişin yapısını bozmadan yapılır, bundan dolayıdır ki yapıştırdıktan sonra alttaki dişin dayanıklılığı kadar sağlam bir şekil alır. Bu kadar ince bir malzemenin tüm ağız şeklini değiştirmesi ne kadar ilginç değil mi ?  Lamina (yaprak) kaplamalar ön dişlerinizin estetik görüntüsünü rengini değiştirmek için yapılabilir.

Üst ve alt 8-10 dişler için daha yapılması daha uygundur. Mevcut diestemanın (arası açık dişlerin)  yada gülümsemenizin daha öz güvenli  daha dikkat çekici güzel olması için lamina (yaprak)  veneerler çok iyi ve doğru  bir seçenektir. Lamina (yaprak) porselen  dişte çok dolgu ve çürük olduğunda yapılamaz .Bu tip durumlarda  gülümsemeniz için veneer kronlardan yararlanırız..Lamina (yaprak) venerler ile sağlıklı diş yapısı korunur ve hayalinizdeki  Hollywood gülüşü ve size özgün tasarımlarda çok iyi sonuçlar elde edebiliriz. 

Dişlerinizin formunu beğenmiyorsanız , çapraşıklarınız yada gülümsemeniz size yeteri kadar güven vermiyorsa lamina (yaprak) kaplamalar ile bu tür sorunlarınız kısa sürede giderebilirsiniz. Lamina (yaprak)  venerler bu kadar ince olmasına rağmen yapıştırıldığında altındaki dişlerin fonksiyon ve sağlamlığını alırlar .Dişleren çok kaldırmadığı için dişlere daha az zarar verir ve ömrü diğer kaplamara göre daha uzun ve sağlıklıdır .Bu da kişinin kişisel güzelliklerini daha iyi ortaya çıkarır.

Artan teknoloji ile birlikte hekim ve hasta ortaklaşa bir şekilde  diş tasarımı yapılmasını mümkün kılar. Buda hastalar  tarafından daha fazla talep görür. Çünkü tüm yapım aşamasında kendisi işinde olduğundan hasta ile en iyi şekilde iletişim kurarak en güzel tasarım yapılır  daha mutlu ve memnun klinikten ayrılır.

Merkezimizde cad cam smile dizayn teknolojisini kullanarak lamina yapılır. İngiltere  ve diğer Avrupa kentlerinde bu tür uygulamalarla lamina yapmak çok pahalı olduğunu biliyoruz. Merkezimizi tercih eden kişiler hem kısa bir tatil de İstanbul’u ziyaret etmiş olurlar dönüşlerinde de yeni dişleriyle sevdiklerini şaşırtabilirler.

Yapılan işlemler dünya standartlında CEREC® ve E.max © kullanılarak yapılmakta ve işlem aşamaları kendi bünyemizde kurduğumuz modern laboratuvarımızda uzman diş teknisyenleri  tarafından yapılmaktadır

E.MAX © Laminat Kaplamalar 

E.MAX © ile üretilen laminalar E.MAX © yapısal özelliğinden dolayı renk ve tasarım kolaylığından öncelikli seçeneklerden dir. E.MAX ©lidyum silikat esaslı bir malzemedir ,anti alerjik oluşunun yanında iyi boyama özelliği 0,3 mm kadar incelik sağlanması dişin kesilmeden ve işlem yapılmasına olanak sağlar. Dijital gülüş tasarımı ile kişiye özel tasarladığımız dişleriniz E.MAX © ile üretildiğinde sizi başka birisi yapar. İşinde uzmanlaşmış teknisyen ve diş hekimlerince size en güzeli  yakalayarak en doğal bir form ve renkte işinde uzmanlaşmış diş hekimlerince uygulanır. Tasarımlar hazırlanmasından sonra kendi bünyemizde bulunan frezle makinası ile hızlarca güvenle E.MAX ©bloklar istenilen form ve incelikte üretilirim yapılarak dişlerin ön provasında hazır olur. İç bünyemizde olan laboratuvar sayesinde yol da kaybedilen zaman bize  kalır. Tüm bu aşamalar sizlerle birlikte yapıyoruz her dönem sizin beğenizi ve isteklerinizi dikkate almaktayız. Diş hekimliği uygulamalarında ki mükemmel estetikliğin yanında 530 MPa2 dayanaklığı ile mükemmel dişler yapar 1mm içinde dişlere mükemmel şekil vererek doğal dişleri taklit etme özelliğine sahiptir. E.MAX © cad cam sistemleri ile mükemmel uyumu vardır sanatçı edası ile dijital olarak yapılan her türlü zor estetiği sağlanacak dişler üretilir. Dişlerinizden en az şekilde  kesilerek uzun süre dişlerinizin ve kaplamanızı kullanılmasına olanak sağlar. E.MAX © yılda 40 milyon kez hekimler tarafından kullanılma en iyi estetik malzemedir.

 

 

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku