Dental İmplantlar

Dental İmplantlar

DENTAL İMPLANTLAR

Modern diş hekimliğinin amacı; diş çürüklerini önlemek, oluşan çürükleri tedavi etmek ve mevcut diş eksikliklerini tamamlamaktır. Sağlıklı dişler yardımıyla çiğneme fonksiyonu etkin bir şekilde gerçekleşerek bireyin sindirim mekanizması ve sağlıklı beslenmesi desteklenir. Bununla birlikte sağlıklı ve eksiksiz dişler iletişimin temelini oluşturan konuşmada hem psikolojik hem de fizyolojik olarak çok önemlidir. Diş yapısı bozuk olan veya dişlerini beğenmeyen kişiler, konuşmaktan kaçınır ya da konuşurken ağızlarını kapatma gereği duyarlar. Psikolojiyi olumsuz yönde etkileyen bu konu kişinin sosyal yaşantısına yansır. Öte yandan konuşmada istenilen sesin çıkarılması; dişlerin sayısına ve durumuna bağlı olduğundan düzgün bir diksiyon için sağlıklı ve eksiksiz diş yapısı önemlidir.


Dental İmplantlar

DENTAL İMPLANTLAR

Modern diş hekimliğinin amacı; diş çürüklerini önlemek, oluşan çürükleri tedavi etmek ve mevcut diş eksikliklerini tamamlamaktır. Sağlıklı dişler yardımıyla çiğneme fonksiyonu etkin bir şekilde gerçekleşerek bireyin sindirim mekanizması ve sağlıklı beslenmesi desteklenir. Bununla birlikte sağlıklı ve eksiksiz dişler iletişimin temelini oluşturan konuşmada hem psikolojik hem de fizyolojik olarak çok önemlidir.

Diş yapısı bozuk olan veya dişlerini beğenmeyen kişiler, konuşmaktan kaçınır ya da konuşurken ağızlarını kapatma gereği duyarlar. Psikolojiyi olumsuz yönde etkileyen bu konu kişinin sosyal yaşantısına yansır. Öte yandan konuşmada istenilen sesin çıkarılması; dişlerin sayısına ve durumuna bağlı olduğundan düzgün bir diksiyon için sağlıklı ve eksiksiz diş yapısı önemlidir. Tam sayıda diş yapısına sahip olmak kişiyi genç, enerjik ve bakımlı gösterir. Kaza, diş çürüğü, diş eti çekilmesi vb. sebeplerle oluşan eksik diş yapısı ise yüz estetiği açısından erken yaşlanmaya sebebiyet verir.  Diş eksikliği çene kemiğinde erimelere sebep olması nedeniyle dudak çevresindeki çizgilerin derinleşerek kırışıklıkların oluşmasına, dudak köşelerinin aşağı doğru düşmesine sebep olur. Kişi; yanakları çökük, daha yorgun ve yaşlı görünür. 

Diş  eksikliğini gidermenin; diş köprüleri ve diş implantları olmak üzere iki çözümü vardır. Yapay diş kökü olarak bilinen implantlar, köprülere göre daha uzun ömürlü olup doğal dişlerin en iyi taklitleridir. Diş hekimleri 18 yaş üzeri ve implant yapımına engel olacak sistemik rahatsızlıkları olmayan, kemik yapısı uygun hastalara diş eksikliği durumunda dental implantları önerirler. Estetik diş hekimliğine farklı bir boyut kazandıran implantlar; kullanılmaya başlandığı yıllarda ağrılı, acılı ve korkutucu bir işlem olarak bilinse de gelişen malzeme ve teknoloji sayesinde artık ağrısız ve acısız olarak yapılabilmektedir. Hastanın çene kemiği sağlıklı ise implant uygulaması 5 dakikalık sürede yapılır.

Diş implantının yapılabilmesi için belirli koşulların sağlaması gerekir. Her eksik dişe dental implant yapılır diye bir söylem yoktur. Dental implantların teşhisinde kesin çözüm olan 3 boyutlu dental tomografi işlemi implant başarısını artırır. Bu sayede hastanın çene ve kemik yapısına ait tüm detaylar, implant işlemi başlamadan önce uzman hekim tarafından incelenir. Merkezimizde dental implantları en iyi şekilde uygulamak için implant operasyonu öncesi; Sirona Cad-Cam yazılımı yardımıyla tomografi üzerinde en uygun şekilde sanal yerleştirme yapılır, sonra hasta işleme alınır. 

Merkezimizde, dünyada kabul gören en iyi ve en kaliteli implant markaları ile işbirliği yapılmakta ve bu markaları en ekonomik olarak uygulamaktayız. Hastalarımıza; dünya standartında, kaliteli, teknolojik ve ekonomik implant hizmeti sunduğumuz için mutluyuz.

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku