All On Four İmplantlar

All On Four İmplantlar

ALL ON FOUR İMPLATLAR

All on four implant tekniği, adından da anlaşılacağı gibi, 4 implant üzere protez yapılabilme tekniğidir. Tam dişsiz ağızlarda uygulanır. Bu teknikle implant sayısı tam bir çenede 4 dür. Yapılacak protez 4 implantın üstüne yerleştirilir ve protez doku desteklidir. Tüm çene  için implant sayısı azalmasına rağmen implant uzunluğunun artması ve doku desteğinin sağlanması ile protez stabiletesi  en iyi şekilde sağlanır.


All On Four İmplantlar All On Four İmplantlar

All On Four İmplantlar

All on four

All on four tekniği nedir ?

Alt veya üst çenede tam dişsiz ağızda 4 implant üzerinde ve hemen geçici protezi yapılabilen protez çeşitidir. All on four hangi durumlarda yapılır ?

Ağızdaki dişler bazen mobiletisi yüksek olur, yada dişler çekilmek zorunda olabilir. Bu durumda kişiler hemen dişsiz kalmak istemezler ve hem sosyal hemde estetik olarak kendilerini büyük bir sıkıntıya sokarlar. Bu durumda hemen diş yaptırmak isterlemeri kadar doğal bir şey yoktur. Hemen diş yaptırarak kaybolan sağlık ve estetik fonksiyonlarını hemen yerine getirecek implant tekniği , All on four tekniğidir.Ayrıca sinüs lift den kaçmak için all on four tekniğinden de faydalanılabilinir. Dişsiz kalmaktan korkuyorum diyorsanız bu tedavi sizin ihtiyacınızı karşılamaya yönelikliktir.

All on four da hemen dişlerini takılabilecek mi?

All on four tekniği ile yapılacak olan implantlarınız hemen dişleriniz yapılır ve implantlarınız takıldıktan 48 saat içinde yeni dişlerinize kavuşabilirsiniz. Bu şekilde yeni dişlerinizle sosyal hayatınız kesilmeden ve çok daha iyi şekilde yeni dişlerinize kavuşursunuz. All on four implant tekniği, adından da anlaşılacağı gibi, 4 implant üzere protez yapılabilme tekniğidir. Tam dişsiz ağızlarda uygulanır. Bu teknikle implant sayısı tam bir çenede 4 dür. Yapılacak protez 4 implantın üstüne yerleştirilir ve protez doku desteklidir. Tüm çene  için implant sayısı azalmasına rağmen implant uzunluğunun artması ve doku desteğinin sağlanması ile protez sağlamlığı  en iyi şekilde sağlanır. En büyük avantajı  dişlerin implant uygulamasından hemen sonra takılabilmesi ve  çenede  bulunan önemli anatomik oluşumların implant yapımına izin vermemesi ve bu gibi durumunda yapılması gereken ileri cerrahi işlemlere gerek duyulmadan  yapılabilmesidir.

All on four tekniğin avantajları nelerdir ?

İmplant süreçi hem hasta hem  hekimler için  pahalı hem de zor bir süreçtir. İleri cerrahi ile yapılan durumlarda implantların yapım süresi uzar cerrahi risklerde artar. Hastalar mutlu olabilirler. İleri cerrahi işlemlerden korkan ve çok zaman gerektiren bu işlerin yerine All on four Tekniği ile bu tür işlemlerden kurtulmak için fazla zamanı olamayan All on four  tekniği ideal bir yöntemdir.  All on four implant tekniği tam dişsiz ağızlarda kemiğinin uygun olduğu durumlarda uygulanır. Aynı günde implantlar yerleştirilir. Protezlerde aynı zamanda yapılarak implantlar yerleştirildikten sonra protez takılır. Ve hasta geçici olarak yapılan dişlerine kavuşmuş olur. İmplantları  çene kemiğine tam olarak kaynamasından 3 ay implantlar kemiğe kaymasından sonra protezler tekrar değiştirilmesi gerekir. Hastanın konuşma ve estetik sorunları hızlı bir şekilde yerine getirilir.
All on four implantlar normal cerrahi prosedürler uygulanır. Hastanın aşırı fobisi olması durumlarında  genel anestezi altında yapılabilir.
All on four tekniği ile önemli ve zor cerrahi operasyonlar yerine daha kolay ve başarı oranı yüksek derin implantlar yerleştirilmiş olur. Açılı bir şekilde yerleştirilen bu implantlar daha çok kemiğe temas ettiğinden kemiğe daha sıkı bir şekilde tutunurlar ve hemen yüklenen protezler sayesinde de stabil halde iyileşirler.

S.S.S Bulunamadı

Hakkımızda

Yeni Bir Diş Yeni Bir Gülüş

Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisini birleştirerek 30 yıllık kişisel muayene deneyimden sonra modern diş hekimliğinin gerekleri olan tüm donanımlar ile tasarlanarak 2017 yılında, Başhekim Dt. M.İhsan Gürsoy tarafından  Sancaktepe’de kurulmuştur. Yenidiş Ağız ve diş sağlığı merkezi modern ortamda diş hekimliği ameliyathanesi , cad cam ve tomografi gibi  diş hekimliğinin özel ve geleneksel alanında tedavi hizmetleri sunmaktadır.

TC.Sağlık bakanlığı ,tarafından  onaylanmış olan merkezimiz A tipi lisansı ağız ve diş sağılığı merkezi lisansına sahiptir.

Diş hekimliğinin alışıla gelmiş geleneksel tedavilerinin yanı sıra , dijital diş hekimliği, tek seans diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında da yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda sürekli eğitim ve gelişime önem veren alanında uzman hekim kadromuz ile hasta hakları ve memnuniyeti ön planda tutularak teşhis ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimizin için de tam teşekküllü genel anestezi ünitesinde, ortam havasını filtre eden hijyenik klima ile tüm cerrahi operasyonlar steril bir ortamda yapılmasını sağlar. Bu bizlere ve hastalarımıza tam steril bir ortamda yapılan cerrahi operasyon ve diş ameliyat sonrası komplikasyonları azaltarak implant ve cerrahi tedavilerimizin başarısını  hastalarımızın memnuiyetini ve konforunu arttırır. Ayrıca diş tedavisinden korkan ve diş tedavisi yaptırmaları mümkün olmayan ve özel gereksin imli bireylerin ağız sağlığını korumak ve tedavilerini yapabilmek için diş hekimliği için genel anestezi ünitemizi kullanmaktayız.

Ağız ve diş sağlığı Merkezimizde yaptığımız protezlerin ürünün kalite kontrolünü sağlayarak diş restorasyonlarını en iyi ve hızlı şekilde hazırlamak için kendi bünyemizde diş laboratuvarı bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı hastalarımızın daha hızlı ve konforlu ve kontrollü şekilde diş tedavilerinin en iyi şekilde yapılması için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Merkezimizin, gülümseme tasarım yazılımı, klinik içi sirona  CAD / CAM 3 boyutlu görünteleme ve üretim, 3D Tomografi ve yumuşak doku lazerlerini yanı sıra. merkezinde, hastalara restoratif diş hekimliği, Cerrahi tedaviler, Diş İmplantları, Sinüs Kaldırma ve Kemik Greftleme gibi daha karmaşık prosedürlerde uygulayan cerrahi protokolleri uygulayan tecrübeli cerrahi ekibimizin yanında çocuk sağlığını , pedodontistler  diş hekimliğinin tüm uzmanlık oluşturmuş dallarında  tecrübeli ve insan sağlığını öne çıkarak hekim diş hekimleri ve uzman hekimler bulunur.

Devamını Oku