Sancaktepe Diş Çekimi

Sancaktepe Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Diş Çekimi

Sancaktepe'de Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Mekezi'nde, covid 19 önlemleri alınarak, bütün hijyen şartlarına uygun bir şekilde uzman hekimler tarafınca hızlı ve güvenilir şekilde diş çekimi uygulanmaktadır. Kısaca diş çekimi: cerrahlar tarafından uygulanan, local, genel, intravenöz anestezi uygulanarak gerçekleştirilen ayakta tedavi şeklidir. Dişlerin kelimkteki birleşim noktalarının cerrahi yöntemlerle çıkarılmasıdır. 

Bazı durumlarda dişlerin çekilmesi gerekmektedir. En büyük nedeni, tedavi edilemeyecek derecede olan çürük dişler veya 20'lik dişlerdir. Diş çürükleri, dişlerin içinde bulunan sinirler ve damarlardan oluşan diş pulpasına kadar yayılırsa enfeksiyon meydana gelebilir. Eğer gerekli müdahale zamanında gerçekleştirilmezse, enfeksiyonu antibiyotiklerle tedavi etmek zorlaşacağından dişin çekilmesi gerekmektedir. 

Sancaktepe Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde 20'lik Diş Çekimi

Yetişkin bir bireyde toplam 32 tane diş olması gerekir. 28 tanesi çocukluk döneminde tamamlanmış olur. Kalan 4 azı dişi ise en arka alt ve üst çenede bulunan 20'lik diş olarak adlandırılan dişlerdir. Bu dişler genellikle sağlıklı bir şekilde çıkamaz. Yetersiz alan nedeniyle gömülü ya da yarı gömülü olarak diş etlerini sıkıştırma, diğer dişlere zarar verme, ağrıya neden olma gibi bir çok olumsuz etkilere neden olur. Çene yapısında herhangi bir sorun olmayan kişikerde bu dişler herhangi bir sorun oluşturmaz. 20'lik yaş dişlerin hijyenini sağlamak pek de kolay olmamaktadır. En arkada olduğu için düzeli bakım yapan kişiler dahi temizlemekte zorlanır. Bu gibi durumlarda cerrahi operasyonlarla bu dişlerin alınması gerekir. 

Sancaktepe Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, bu tedaviyi en ince noktasına kadar güvenli ve hijyenik bir şekilde gerçekleştiriyor.

Tarih 2022-01-15 14:31:03

Önceki Yazısı İmplant Tedavisi Sonraki Yazısı Sancaktepe İmplant Tedavisi
Sancaktepe Diş ÇekimiDiş çekimi20'lik diş20'lik diş çekimiYenidiş
Son Eklenenler
İmplantların İyileşme Süreci
İmplantların İyileşme Süreci
Diş neden önemlidir ?
Diş neden önemlidir ?
Sancaktepe Diş Teli
Sancaktepe Diş Teli
Sancaktepe İmplant Tedavisi
Sancaktepe İmplant Tedavisi
Eyvah diş çektirdim
Eyvah diş çektirdim
Sinus lifting
Sinus lifting
İmplant Fiyatları
İmplant Fiyatları
Bilgi Al